Přeprava ovoce a zeleniny, zejména ve zpracované podobě šťáv a protlaků v obřích IBC kontejnerech, vyžaduje velmi přísné logistické podmínky. V první řadě je nutné dbát na hygienická opatření a udržovat v čistotě nejen kontejnery, ale i jejich vnitřní fólie. Transportovaný obsah musí být chráněn proti prachu, vzdušné vlhkosti či vodním srážkám a kontaminací různých pachů, které znehodnocují obsah zásilky. Každému je jasné, že manipulace s potravinářskými výrobky a surovinami je něco úplně jiného, než přeprava a skladování například stavebních hmot nebo strojírenských výrobků.
K dalším zásadám, které nelze opomíjet, se řadí nosnost obalových materiálů a přepravních palet. IBC kontejnery se stohují na sebe do několika pater a celý stoh je pokládán na speciální plastové palety. Možná vás napadá otázka, zda takový materiál je vůbec schopen unést tak extrémní zátěž, je zde totiž více než zřejmé, že půjde o vysoké hmotnosti nákladu, a že deformace palety, která je úplně vespodu, by znamenala zřícení celého naloženého balíku a obrovskou finanční ztrátu pro pěstitele rostlin i pro přepravní společnosti.
Plastové palety však nepředstavují bezpečnostní riziko, ale právě naopak, rizikem jsou spíše palety dřevěné, jejichž konstrukce je křehčí a může se vlivem povětrnostních podmínek rozpadat. Výrobek z plastu je naopak velmi kompaktní a pevný a vykazuje nosnost více než dvakrát vyšší, než palety ze dřeva. Uvádí se, že plastová paleta unese až pět tun nákladu.
Palety z plastu také snadno udržíte v čistotě, což jeden ze základních předpokladů úspěchu přepravy potravin. Ve hře jsou zejména hniloby a plísně, které se uvnitř dřeva mohou udržet dlouhou dobu a kontaminovat svými spory z ovzduší nejen obsluhující personál. Ale právě samotný náklad v IBC kontejnerech. Díky netečnosti vůči vodě a vlhkosti je také životnost plastových palet mnohem vyšší, než těch dřevěných.